Banner-Bulgari1

Замками Львівщини

Колаж 2

Продовжуючи тему самостійних подорожей рідним краєм, сьогодні хотілось би звернути увагу на Львівську область, а саме на «замковий спадок», який зберігся в хорошому стані до наших днів.

Подорож ця буде не тривалою (вкладетесь в один день, якщо подорожуєте автомобілем), зате надзвичайно цікавою. Сьогодні піде мова про «Золоту підкову Львівщини» (замки: Олеський, Підгорецький та Золочівський) та Свірзький замок. Таку назву, «Золота підкова Львівщини», отримав туристичний маршрут найбільш відомими замками цього регіону, через їхнє дугоподібне розташування, що на карті схожа на підкову.

Маршрут є ідеальним для любителів поспоглядати природу та збагатитись культурно і духовно. Від першого і до останнього об’єкта, відстань лише 89 км. Дороги більш-менш хорошої якості.

Для вашої зручності, карта подається нижче.

Про ці туристичні об’єкти немає сенсу давати розгорнуті дані, адже вони всі є в інтернеті, достатньо набрати в гуглі назву, тому тут лише викладається коротка та ознайомча інформація, що може спонукати вас до подальшого вивчення та відвідування цих культурних пам’яток.

1. Свірзький замок – розташований у с. Свірж, Перемишлянського району Львівської області. В інтернеті подається інформація, що замок збудовано в 1530 році, такі ж цифри викарбувані на внутрішній стороні воріт замку, проте, на табличці при вході, рік заснування 1484. Замок оборонного типу. Навколо відкриваються чудові краєвиди: ставки, поля та ліси. Раніше в замку знімалось багато фільмів про Францію, фільм про «Д’Артаньяна і трьох мушкетерів», а за незалежної України тут знялась лише реклама пива… Замок знаходиться в напів занедбаному стані, дуже шкода, що про нього згадують лише з метою використати його красу, а не з метою збереження її.

Свірж

2. Унівська Лавра – Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу. Цікавий об’єкт, який знаходиться по дорозі від Свірзького до Золочівського замку, котрий обов’язково варто відвідати віруючим людям. Лавра в Уневі – один з найдавніших монастирських комплексів. Тут можна помолитись, попити цілющої водички, погуляти, зібратись з думками та відпочити.

Унівська Лавра

3. Золочівський замок – розміщений в м. Золочів Львівської області. Збудовано в 1634 році, в продовж часу свого існування, він був фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою та навчальним закладом. На території знаходиться: В’їзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац, Королівський палац, равелін, також тут розміщено загадкові камені, написи на яких до сих пір не розшифровано (датовані кінцем XIV — початком XV століття), привезені з околиць Золочева.

Китайський Палац - з права частина Великого житлового палацу

4. Підгорецький замок – розташований в с. Підгірці, Бродівського району Львівської області. Пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко, збудований протягом 1635-1640 років. Надзвичайно цікавий і красивий культурний об’єкт, особисто для мене, улюблений зі замків Львівщини. Гуляючи навколо, можна мріяти та насолоджуватись красою замку. Також тут розміщений «Італійський парк», один з найгарніших парків такого типу. Навпроти нього, якщо пройтись по алеї, ви потрапите на Костел Воздвиження та св. Йосипа, що виконаний в стилі бароко.

Підгорецький

ХрамЗа легендами, в Підгорецькому замку, живе справжній привид, а саме «Біла Панна», наче, колись давно, власник палацу вбив власну дружину та замурував її в стіну. З того часу, вона часто нагадує про себе. Сюди запрошувалась американська знімальна група програми «Мисливці за привидами» та українського шоу «Битва екстрасенсів», обидві підтвердили, що в замку є потойбічні сили. Можливо, це вигадки, але це також є одним з методів збільшення туристичного потоку до замку, що веде за собою збільшенню доходів від відвідування і відповідно витрат на утримання та реставрацію замку, що вже є хорошим фактором.

2008 року Підгорецький замок потрапив до Переліку 100 пам’яток світу, що потребують негайної реставрації. Перелік складають працівники Всесвітнього фонду пам’яток. Внесення до Переліку полегшує отримання пам’яткою коштів на реставрацію, тому надіюсь, нам вдасться зберегти цей справжній витвір мистецтва та передати його нащадкам.

5. Олеський замок – замок з XIII–XVIII століть, розташований у смт. Олесько, Буського району Львівської області, перша згадка в 1327 році – один з найдавніших замків України, ймовірно побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича. В замку і на прилеглій території відкрито музей, що відноситься до Львівської галереї мистецтв. Поруч з замком розташований парк.

Олеський замок

В Золочівському, Підгорецькому та Олеському замках працюють екскурсії. Вхідний квиток 10-20 грн. за дорослого, дітям та студентам знижки, дошкільнята – безкоштовно.

І на останок, не забуваймо, що подорожуючи рідним краєм, купуючи вхідні квитки в касах, а не «з рук» чи «в кишеню», ми вкладаємо кошти в розвиток рідного краю, в збереження архітектурних та культурних пам’яток, розвиваємось та збагачуємось як особистість, підіймаємо свій духовний рівень!

Подорожуймо, адже ми цього варті!

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

А котрий з цих замків найбільше подобається вам і чому?
Які місця ви би порадили відвідати у Львівській області чи за її межами?
Відповіді залишайте в коментарях.

Якщо ж ви полюбляєте організовані подорожі, в яких вас завезуть, все розкажуть, нагодують та привезуть, раджу звернутись до професіоналів, наприклад «Туристична компанія «А я на морі!».

Фото власні або взяті з української Вікіпедії

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Замками Львівщини: Один коментар

  1. Неймовірний відпочинок для всієї сім’ї на вихідні. Хоч на вулиці грудень, слякоть , голі дерева, та все одно ми вирішили в черговий раз відвідати замок. Отримали масу задоволення, попили глінтвейну в ресторані, зробили багато гарних фотографій, відвідали підземелля з приладдям для тортур, доречі екскурсовод в підземеллі безкоштовно розповіла про всі експозиції. Всім рекомендую!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *