Banner-Bulgari1

Заліщики – чарівне місто-півострів на Тернопільщині

03_Pano

Продовжуючи тему подорожей по рідній землі, сьогодні хотів би розказати про чудове та мало кому відоме місто на Дністрі – Заліщики! В минулому – це місто-курорт, центр виноробства, садівництва (тут першими в цих краях доспівають персики, помідори (думаю і вам траплялись на ринках помідори з Заліщик? 😉 ), місто відоме своїми елітними пляжами (ходять слухи, що за часів, коли Заліщики були у складі Польщі, тут був перший неофіційний нудистський пляж), пансіонатами, парками… Заліщики мають форму півострова, що омивається Дністром, а за річкою проросли величезні гори-кручі, що охороняють його неначе казкові велетні. Саме це зумовлює унікальний в цьому регіоні середземноморський мікроклімат! 

Заліщики – районний центр, Тернопільської області, розташований близько 125 км. від Тернополя. Місто лежить на лівому березі Дністра – третьою за довжиною річкою України (після Дніпра і Південного Бугу). Через місто проходить міжнародна траса Е85 – що з’єднує Україну з Румунією.

Проте, зараз – від «курортності» Заліщик залишилась хіба назва. Частину з закладів, що обслуговували туристів просто закинули, частину переобладнали, приватизували і т.п. Такий стан речей зумовлено багатьма факторами, проте, мабуть, найвагомішим чинником стала аварія на Чорнобильській АЕС, адже, опісля м. Заліщики присвоїли статус зони, що постраждала після аварії на ЧАЕС.

Чесно кажучи, різні екологи вже давно стверджують, що радіоактивність тут не перевищує норми, але статус зони, що постраждала від ЧАЕС не забирають, бо постійно піднімається «шум» через пільги, котрі отримують люди, що тут проживають. Адже пільги будуть відмінені, якщо заберуть цей статус.

Для любителів «дикого» відпочинку – сюди можна сміло приїжджати влітку. З протилежної сторони Заліщик (через міст, с. Звенячин), можна розкласти палатку, купатись, рибалити, смажити шашлики. Дуже зручно, що відносно близько розташовані магазини, тому, якщо ви добираєтесь не на авто, можна буде харчами закуплятись вже на місці. Місця багаті на ліщину, аличу, різні ягоди і т.п. Також буде цікаво попідніматись на гори-кручі, які насправді є бар’єрним рифом з часів Сарматського моря!

20150411_154056

Вид на Заліщики зі села Хрещатик

20150411_155214

Вид на Заліщики зі села Хрещатик

20150411_191526

Кручі, залишені в пам’ять про море

Підсумовуючи скажу, що так би хотілось, щоб ми навчились цінувати те, що маємо, не руйнувати природу, відбудовувати зруйноване та не дати рухнути старому! Наша Україна така багатогранна та різнобарвна, така недосліджена нами. Давайте більше подорожувати та бути добрішими, адже відомо, що добро та любов врятують світ!

Подорожуймо, адже ми цього варті!

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *