Banner-Bulgari1

Тустань – середньовічне місто-фортеця, що здатне оживати…

Титулка

Україна здавна знаходилась в центрі подій Європи та світу. Через нашу країну проходили міжнародні торгові шляхи, ми будували економічні відносини з багатьма державами, неодноразово на нас нападали загарбники. Тому, наші правителі, королі, князі, поміщики чи заможні люди, будували в місцях свого проживання замки та фортеці. Багато з них було знищено ще за часів їхніх перших власників, багато вже під час сучасних воєн чи під впливом часу, проте, дещо все-таки збереглося.

Сьогодні мова піде про наскельне місто-фортецю Тустань. Знаходиться вона недалеко від Львова (приблизно 120 км), в Сколівському районі, біля села Урич. Правда, на сьогоднішній день, від фортеці залишилися лише могучі скелі, але масштаби та вид навіть сьогоднішніх руїн вражає!

А раніше тут був митний пункт, через який проходив Соляний шлях, по якому сіль з наших країв йшла на Закарпаття та до Західної Європи, також через Тустань проходив один з витоків Шовкового шляху з Китаю в Португалію. Беручи мито з торгашів, їм забезпечувалась охорона товару під час перевезення. Місто-фортеця відігравало роль прикордонного та митного пункту між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною, а згодом – між Польським королівством та Угорщиною.

Збудована, в  ІХ столітті, племенами Білих хорватів, фортеця проіснувала до XVI століття, в якому вона поступово занепала, адже тоді кордони Польщі та Угорщини було зміщено і вона, відповідно, перестала відігравати роль прикордонного центру, а також в Центральній Європі було розроблено власні поклади солі, а отже тепер не було з кого збирати мито. Крім того у зв’язку з винайденням нової більш потужної військової техніки, оборонна здатність фортеці впала і була вже не актуальною.

Нижче подається карта та схема доїзду на автомобілі зі Львова.

На територію Тустані можна потрапити кожен день з 10:00 до 18:00. Вхід платний, для дорослих 26 грн., пільговий – 13 грн., дошкільнята безкоштовно.

У вартість входить:
– Вхід на територію городища літописного міста «Тустань»;
– Екскурсійне обслуговування на території городища за графіком;
– Вхід та екскурсійне обслуговування в музеї історії Тустані;
– Вхід та екскурсійне обслуговування в церкві св. Миколая;
– Фото- та відео-зйомка.

Графік екскурсій на території городища літописного міста «Тустань»:
Понеділок – четвер:
10:00, 11:15, 12:30, 13:45, 15:00, 16:15, 17:15
Вихідні та святкові дні:
10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45, 17:15.

Також, у підніжжі скель розташована своєрідна відпочинкова зона, де знаходяться облаштовані альтанки. Вартість на 1 день – 100 грн.

В ціну входить: використання альтанок, мангалу та заготовлених дров. На території знаходяться смітники і туалети, поблизу альтанок є можливість припаркувати автомобіль.

Також, поруч знаходиться міні-ринок де можна купити сувеніри, чаї, скуштувати карпатські страви та різноманітні алкогольні наливки.

Колаж Тустань

В наші дні, місто-фортеця Тустань також відоме, як місце проведення популярного щорічного фестивалю «Ту Стань!», започаткованого в 2006 році. На ньому проводиться реконструкції боїв, середньовічні табори, танці, турніри, штурми фортеці – ви ніби переноситесь у Київську Русь ІХ- ХІІІ століття, минуле тут оживає. На сцені лунає музика, поруч працює ярмарок, відбуваються покази фільмів та театральних постановок.

Тустань прекрасна в будь-яку пору року та в будь-який час, тож якщо будете поруч, чи плануватимете цікавий відпочинок – раджу відвідати це місце, свіже повітря, гарні краєвиди та хороший настрій – гарантовано!

Подорожуймо, адже ми цього варті! 😉

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Тустань – середньовічне місто-фортеця, що здатне оживати…: Один коментар

  1. Тустань – це пам’ятка природи, архітектури та археології національного значення, на скельному комплексі якої у IX-XIII ст. існувало дерев’яне місто-фортеця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *