Banner-Bulgari1

Коли зорі стають ближче або де у Львові знаходиться обсерваторія?

обсерваторіяМабуть, багато з вас змалку мріяло про зорі, споглядаючи нічне небо? Уроки астрономії в школі більше не ведуть, тому про те, що робиться там, за межами нашої планети, ми дізнаємось з телепередач, інтернету, науково-публіцистичних журналів чи книг. А чи мріяв хтось із вас поспостерігати за зорями, планетами і іншими небесними тілами в справжній професійний телескоп?

Насправді, стежити зблизька за нічним небом можливо у Львові, а точніше в його передмісті. В с.м.т. Брюховичі знаходиться астрономічна обсерваторія і метеостанція ЛНУ ім. Івана Франка.

Зараз багато туристичних фірм та різних посередницьких організацій здійснюють платні екскурсії в обсерваторію. Проте, туди можна потрапити і самому, зараз я розповім як:

Знайти «своїм ходом» не дуже легко, тому для зручності скидаю карту:

Місцезнаходження обсерваторії: Львівська обл., с.м.т. Брюховичі, вул. Нова, 7.

Також, для вашої зручності напрямок та ворота в які необхідно зайти:1111

За номером (098) 408-42-97, можна зв’язатись з астрофізиком Валерієм Станіславовичем, людиною, котра дійсно «живе» своєю професією. Він особисто проводить екскурсії! Захоплюючу розповідь розпочинає ще на вулиці, плавно «затягуючи» вас в космічний світ. Ви і не встигнете помітити, як вже будете розвертати телескоп та споглядати за тим чи іншим сузір’ям. Під час розповіді, ви можете задавати будь-які питання що вас цікавлять, астрофізик з радістю на них відповідає, також розказує про різні теорії та наукові дослідження, будову телескопа, як він працює. Такі розповіді будуть цікавими та захоплюючими не тільки дорослим, а й дітям. Хто зна, можливо ваша дитинка після побаченого захоче стати космонавтом чи дослідником космосу? В залежності від пори року також можна побачити: Місяць, Марс, Сатурн. Опісля подорожі до зірок, він збирає всіх бажаючих e-mail-и, куди з радістю надішле додаткову цікаву та корисну інформацію, щоб ви змогли ширше розвинути свої знання чи самостійно спостерігати за змінами на планеті та в космосі.

всередині

Зрозуміло, що екскурсії всі проводяться в нічний час, тому, якщо це не спекотне літо – одівайтеся тепліше, адже ви постійно знаходитесь під відкритим небом. Також, якщо хмарно – екскурсія не відбувається. Тому, якщо ви заздалегідь плануєте вашу подорож в обсерваторію, врахуйте, що погоді можуть бути не відомі ваші плани 😉 Найкраще, близько обіду, в запланований день походу, зателефонувати до пана Валерія Станіславовича (за номером, що я давав вище), розпитатись в нього чи планується на вечір екскурсія, а також домовитись про усі деталі: скільки вас буде чоловік, на яку годину краще приходити, чи не планується на вечір хмар (вони там ближче до неба – їм знати краще 😉 ).

Після екскурсії можете «подякувати» пану астрофізику (це не обов’язково), адже це не основне його місце праці, а все це для нього – можливість передати свої знання та ознайомити людей з процесами, що відбуваються в космосі.

До речі, якщо ви після прочитаного бажаєте відвідати обсерваторію – поспішайте, адже зовсім скоро вона може втратити своє значення і можливість гарного спостереження, оскільки «вогні міста» активно підкрадаються до неї. Колись вона була в «глуші» за містом, а зараз швидкими темпами забудовується котеджами, особняками та багатоповерхівками, а як відомо, світло навколо і зорі – речі не сумісні.

А я надіюсь, що інформація стала для вас корисною і ви обов’язково відвідаєте це місце!

Подорожуймо, адже ми цього варті! 😉

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

А які цікаві та не популярні місця у Львові знаєте ви?

Перше фото в статті взято з сайту: http://bruchwiese.livejournal.com/136812.html

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *