Banner-Bulgari1

Як перетнути білоруський кордон. Правила проходження та практичні поради.

Кордон

Враховуючи нестабільну політичну, економічну ситуацію, теперішню складність у відкритті віз (як відкрити шенгенську візу читайте тут: 5 кроків на зустріч Шенгенській зоні або як відкрити шопінг-візу), популярності набирають подорожі по рідному краю та у безвізові країни.

Сьогодні піде річ не лише про безвізову країну для українців, а й державу, в яку взагалі можна їхати по внутрішньому паспорту громадянина України – про Білорусь, а саме про те, які нюанси виникають при перетині кордону з цією республікою.

Щоб перетнути кордон Україна-Білорусь-Україна Вам необхідно мати такі з документів, що посвідчують особу:
1. Паспорт громадянина України або закордонний паспорт;
2. Дипломатичний паспорт;
3. Службовий паспорт;
4. Проїзний документ дитини;
5. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї);
6. Посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні).
7. Посвідчення особи на повернення в Україну (для повернення до України або транзитного проїзду через територію Республіки Білорусь з метою повернення до України).

Громадяни України впродовж 30 діб можуть перебувати на території Республіки Білорусь без реєстрації. Якщо заплановано термін перебування понад 30 днів, то необхідно зареєструватися, зокрема, у готелі або в територіальному підрозділі з громадянства та міграції за місцем проживання.

Кожна особа, що перетинає кордон з Білоруссю, має заповнити на кордоні міграційну карту. Туди вносяться дані вашого паспорта, з якою метою ви їдете, на скільки днів, де плануєте зупинятись.

Для вашої зручності, нижче подаю зразок заповненої міграційної карти.

Міграційна карта - зменшено - копия

Якщо подорожуєте на автомобілі (читайте також: “Що потрібно знати для подорожі за кордон на автомобілі“), необхідно на кордоні оформити Пасажирську митну декларацію. При поверненні назад, вашу машину перевіряють в базі, чи не має за вами штрафів, якщо щось подібне числиться – необхідно сплатити, інакше машину можуть забрати на штраф-майданчик.

Зразок заповненої декларації на машину подаю нижче (натисніть, щоб збільшити).

1

2Не забувайте також, що для подорожі автомобілем за кордон, необхідне страхування авто типу «зелена карта», але в даному випадку вона трішки інша, ніж для більшості країн Європи (окремо для Росії, Білорусі, Молдови та інших держав Східної Європи) і дешевша.

Також, не стане на заваді медична страховка, адже в подорожах трапляється різне. Краще оформити річну, з можливістю перебування певну кількість днів за кордоном, вона вам може пригодитись у багатьох поїздках за кордон. Проте, в Білорусі ви і так зможете завжди розраховувати на безоплатну швидку та невідкладну допомогу при раптових гострих станах і захворюваннях, що загрожують життю хворого або здоров’ю оточуючих, нещасних випадках, отруєннях, травмах, пологах і невідкладних станах в період вагітності – безперешкодно, безкоштовно і в повному обсязі, адже Україна входить до складу учасників Угоди про надання медичної допомоги громадянам держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, підписаної 27 березня 1997 р. в м. Москва.

До того ж, якщо ви перетнули кордон на автомобілі, вам необхідно знати, що з 1-го серпня 2013 року в Республіці Білорусь введено платні автодороги, іноземні громадяни, у тому числі й громадяни України, повинні сплачувати проїзд по таких на території Республіки Білорусь:
– за механічні транспортні засоби, зареєстровані за межами Митного союзу загальною масою не більше 3,5 т;
– за механічні транспортні засоби загальною масою більше 3,5 т.

Під першу категорію підпадають усі легкові автомобілі, зареєстровані в Україні, а під другу – всі вантажні автомобілі.

Оплата за проїзд складає від 0,04 до 0,12 євро за 1 км.

Детально ознайомитися про дію системи можна на інтернет-сайті, а також за телефоном Республіканського унітарного підприємства “Белавтострада” +375-17-2-798-798.

З огляду на це, при в’їзді в Республіку Білорусь власним автотранспортом вам бажано здійснити такі кроки:
1) на найближчому сервісному пункті, краще на кордоні,  укласти договір (зареєструватися, отримати рахунок) в системі BelToll, внести заставу (20 євро) та отримати бортовий пристрій, який розмістити під лобовим склом згідно з інструкцією;
2) поповнити рахунок (щонайменше приймаються поповнення на 25 євро).

Також, будьте уважні, якщо ви не плануєте їздити по платних дорогах, адже на таких шляхах відсутні шлагбауми та пости, розміщенні тільки знаки, що це платна дорога, тому, якщо ви заїдете на такий відрізок траси без спеціальних бортових пристроїв – вам можуть просто накласти штраф.

Деталі по системі BelToll, як встановлювати прилади, оплачувати проїзд, реєструватись та інше на сайті www.beltoll.by.

Не забувайте також про власні речі, котрі ви з собою везете, при проходженні митного контролю Республіки Білорусь. Основним документом, що регулює питання переміщення товарів для особистого користування, є Угода про порядок переміщення фізичними особами товарів для особистого користування через митний кордон Митного союзу і здійснення митних операцій, пов’язаних з їх випуском, розроблена в рамках реалізації положень глави 49 Митного кодексу Митного союзу.

Угода застосовується з 06.07.2010 року.

При переміщенні через митний кордон Республіки Білорусь товарів для особистого користування необхідно:
1. заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;
2. надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;
3. пред’явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;
4. у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

При проходженні через митний кордон Республіки Білорусь митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):
а) товари, митна вартість яких перевищує еквівалент 1500 євро та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;
б) грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує еквівалент 10000 доларів США;
в) грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);
г) дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);
ґ) дорогоцінне каміння;
д) культурні цінності;
е) державні нагороди, які вивозяться;
є) тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;
ж) зброя та боєприпаси;
з) алкогольні напої в кількості, що перевищує 3 літри;
і) наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;
ї) радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;
й) товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;
к) інші товари, визначені митним законодавством РБ.

Норма безмитного ввезення особистого майна, що ввозиться в супроводжуваному й несупроводжуваному багажі, становить у вартісному вираженні 1500 євро (для авіатранспорту – 10000 євро), а у ваговому – 50 кг. Визначення призначення товарів здійснюється митним органом, виходячи із заяви фізичної особи, характеру і кількості товарів, а також частоти переміщення особи і (або) товарів через митний кордон Митного союзу.

У зазначені норми безмитного ввезення відповідно до Угоди включаються:
– алкогольні напої та пиво в кількості до 3 літрів,
– 200 сигарет або 50 сигар (сигарил), 250 грамів тютюну або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів.

При цьому ввезення алкогольних напоїв, пива, тютюну та тютюнових виробів може здійснюватися тільки фізичними особами, які досягли 18-річного віку. Якщо ж кількість ввезених алкогольних напоїв і пива перевищить 3 літри, необхідно буде сплатити митні платежі за єдиною ставкою 10 євро за 1 літр, а ввезення більше 5 літрів взагалі заборонено.

Аналогічна заборона поширюється також на тютюн і тютюнові вироби, що ввозяться в кількості, яка перевищує вищезгадане.

Завжди актуальну інформацію, щодо правил перетину, основні міжнародні акти, що стосуються наших двох держав, ви зможете знайти на сайті Посольства України в Республіці Білорусь.

На останок хочу додати, якщо ви дотримуєтесь усіх встановлених правил, будете ввічливими з прикордонниками – то білоруський кордон ви пройдете швидко, легко та майже не помітно 😉

Подорожуймо, адже ми цього варті!

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

 

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *