Banner-Bulgari1

За кордон по дівочому прізвищу

123

Нещодавно, багато інтернет-видань, ласих до сенсацій, поповнилися статтями про те, що після одруження, жінки, котрі вирішили змінити прізвища – не зможуть виїхати за кордон по паспорту на дівоче прізвище. Назви були різні: «Виїхати за кордон за дівочим прізвищем більше не вдасться», «З «дівочим прізвищем» тепер неможливо виїхати за кордон», «Якщо в паспорті прізвище дівоче – про виїзд закордон забудьте» та інші в такому ж роді.

Так це чи не так, давайте проаналізуємо законодавство.

Постановою Кабінету Міністрів України, №621 від 19 серпня 2015 року  і справді було внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України з питань зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи. Там дійсно йдеться про те, що українським пані тепер не можна буде більше їздити по паспорту на дівоче прізвище за кордон. В пункті 31 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, йдеться:

“У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.»

Ось ці два абзаци постійно цитують інтернет видання, наводячи паніку на дівчат, котрі тепер бояться міняти прізвище при одруженні, адже так «зірветься» «медовий місяць» (тиждень) за кордоном. І він тепер в кращому випадку, якщо відбудеться, буде переноситись приблизно на місяць, поки виготовлять новий паспорт, а якщо треба буде ще й отримувати візу – то взагалі на невідомий термін.

До речі, інетернет ЗМІ, чомусь звертають особливу увагу на дівчат, що змінюють прізвище у зв’язку з одруженням, при цьому забувають про інших громадян України, які з тих чи інших причин змінюють прізвище чи ім’я.

Проте, якщо вчитатись в наступний абзац:

«У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.»,

можна зробити висновки, та полегшено вдихнути молодій парі, адже держава дає місяць після одруження (якщо ви вирішили змінити прізвище) на подачу документів на виготовлення нового паспорта, а вже тоді, коли ви подасте документи на виготовлення нового паспорта громадянина України, Державна міграційна служба подає протягом доби інформацію в Інтерпол та Держприкордонслужбу (якщо, ви не зробите цього на протязі місяця, ваш паспорт автоматично робиться недійсним).

Отже, друзі, зрозуміло, що тепер такої «шари», як от їздити по дівочому прізвищу (2-3 роки після одруження) в безвізові країни (найпопулярніші Туреччина, Єгипет (віза по прильоту) та інші) не вийде, але насолодитись «медовим» місяцем зі старим паспортом та візами можна сповна, для цього у вас буде місяць від дати одруження, якщо ви самі раніше не подасте документи на зміну паспорта.

Тому читайте законодавство самостійно та не довіряйте всьому, що пишуть в інтернеті або говорять по радіо чи телебаченні. І не забувайте проглядати законодавчі акти, адже, можливо, поки ви читаєте цю статтю, в них вже вносять зміни 🙂

Подорожуймо, адже ми цього варті! 😉

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

 

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

За кордон по дівочому прізвищу: 3 коментарі

  1. Ситуація наступна, жінка виробляла паспорт спеціально для медового місяця, на дівоче прізвище, коли прийшли забирати паспорт(вже одружені) , керівник ДМС сказав що не видасть паспорт оскілкьи потрібно змінити прізвище, як бути в такому випадку , ( місяць з дня одруження стікає 25.09, медовий місяць починається 08.09) , на що посилатись ?? Дякуюю

  2. Що робити,як що вийшла заміж,прізвище змінила,але в закордоному паспорті є діюча віза?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *