Banner-Bulgari1

Як дізнатись про черги на українсько-польському кордоні?

Poland-Ukraine

Щоденно кількість громадян України, що вже побували за кордоном зростає. Більшість перетинів державного кордону в європейському напрямку відбувається через Польщу. А для жителів Львівської області, Європа взагалі розпочинається за 100 км. від дому.

Якщо у Вас вже є віза, шлях в Європу Вам практично відкритий, залишилась ще одна перепона – прохід кордону. Перетнути його можна на автобусі, автомобілі, поїздом, літаком чи пішки. Наразі, у нас діє лише два «піших» переходи з Польщею: Шегині-Медика (детально про нього я описував тут), а також новий – Угринів-Долгобичув. Угринів – це пішохідний коридор, котрий з’єднує Україну з Польщею. Спершу його відкрили, як пілотний проект на пів року, з 1 липня 2015 по 31 грудня 2015, потім продовжили до 30 червня 2016 року, а тепер вже ще на пів року – до 31 грудня 2016 року.

Найстрашніше на кордоні – це черги, з якими щоденно стикаються ті хто їдуть в подорож, по роботі чи «прокатувати» машини на «польських бляхах». Інколи перетин кордону займає більше часу, ніж сама дорога до пункту призначення, а деколи, затягується й на десятки годин.

Тому, якщо Ви подорожуєте власним автомобілем – у Вас є можливість самостійно обрати час та місце перетину кордону (пункт пропуску). А щоб знати, з чого обирати, пропоную Вам ознайомитись з інтерактивною електронною картою Львівської області, на якій розміщено інформацію щодо накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску:
– Угринів – Долгобичув;
– Рава-Руська – Гребенне;
– Грушів – Будомеж;
– Краковець – Корчова;
– Шегині – Медика;
– Смільниця – Кросценко.

Якщо нажати курсором миші на бажаний пункт пропуску, Вам висвітиться така інформація: кількість транспортних засобів, що очікують перед пунктом пропуску; проектна пропускна спроможність (одиниць транспортних засобів за годину); середня кількість транспортних засобів, пропущених за попередню годину. Також на деяких пунктах пропуску українсько-польського кордону присутні он-лайн камери, на яких можна відслідковувати в режимі реального часу ситуацію перед пунктом пропуску з України, між пунктами пропуску та перед пунктом пропуску з Польщі.
Посилання на інтерактивну карту тут

Ця карта запрацювала тільки з лютого 2016 року і, я вважаю, її ще будуть допрацьовувати, усувати недоліки, що будуть виникати. Поляки вже давно повідомляють на своєму сайті про черги на кордонах, до речі, їхні камери використовують також в нашій карті. Інформація з польської сторони тут.

І нарешті, найлегший спосіб – встановити на свій телефон безкоштовний додаток Mobilna Granica. Ця програма – незамінний помічник подорожуючим через польський кордон. В ній також є вся інформація про завантаження пунктів пропуску, веб-камери та приблизний час очікування на прохід кордону.

Все це може Вам значно полегшити подорож та зробити її комфортнішою, за рахунок зменшення часу перетину кордону, адже по завантаженості, Ви зможете обрати коли і на який пункт пропуску Вам краще їхати.

Подорожуймо, адже ми цього варті 😉

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Як дізнатись про черги на українсько-польському кордоні?: Один коментар

  1. про черги на кордоні абсолютна брехня. на вихідних робився повний безлад, а інтерактивна карта показувала – в черзі 0 автомобілів. насправді на перехід польського кордону в обох напрямах потрібно 4-5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *