Banner-Bulgari1

Як безпечно купити житло в новобудові чи на стадії будівництва!

Мабуть, рано чи пізно, більшість з людей, не залежно від місця проживання, фінансового становища, соціально статусу, задумується про необхідність придбання власного житла: будь це перша невеличка однокімнатна квартира чи вже не перша нерухомість за містом у вигляді котеджів чи особняка.

Проте, в наш час, потрапити на надійного забудовника вкрай важко. Як не «вляпатись» у чергову будівельну аферу чи не стати жертвою фірми на зразок «Еліта-Центр» – читайте в сьогоднішній статті.

Ринок будівельних послуг отримав черговий поштовх в лютому 2014 року і такий «будівельний бум» триває і до цього часу. Це зумовлено тим, що в тому ж лютому 2014 почав різко падати курс гривні, мешканці котрі мали заощадження – відразу почали їх вкладати в нерухомість, хто мав в іноземній валюті, в більшості з випадків змогли вигідно обміняти валюту та оплатити за житло (лише в тих випадках, де вартість житла була обумовлена в гривневому еквіваленті при оформленні договору).

Крім того упродовж 2014-2016 років 87 банків було виведено з ринку. На даний момент згідно даних Нацбанку України кількість, що залишилось – лише 95! https://bank.gov.ua/control/bankdict/banks . Тобто 48% банків, майже половина з того, що було визнано неплатоспроможними! Люди, котрі тільки почали довіряти банкам (після відомого «кидка» з «ощадними книжками» СРСР), знову ринулись забирати свої заощадження з банків (чого варта тільки націоналізація “Приватбанку” наприкінці 2016 року!). Частина з них осіла в сейфах квартир, в реальних, тільки тепер скляних банках ☺, а інша частина була вкладена в нерухомість. Адже таке діяння вважається цілком високоліквідним капіталовкладенням.

Отже, враховуючи ці вище переліченні причини, ми отримали розвиток будівельної галузі. Почали відновлюватись «заморожені» будівництва, створюватись нові будівельні організації, на ринок почали виходити нові і старі забудовники, тобто будувати почали всі кому не лінь.

А в цьому і є найбільший ризик попасти на недобросовісного забудовника. Часто люди, котрі не мають відношення до будівництва та далекі від сфери послуг операцій з нерухомістю, можуть кинутись на низьку ціну чи грамотне наведення аргументів представниками забудовника чи маклерів. І добре, коли все добре, і навіть при наявності не всіх дозвольних документів чи інших порушень, забудовникові все-таки вдається добудувати, чи навіть здати будинок в експлуатацію. Але, що робити, коли забудовник «заморожує» будівництво, не вкладається в терміни, не може здати будинок в експлуатацію, чи визнає себе банкрутом не виконавши перед вами своїх зобов’язань?

Для того, щоб не потрапити в подібну не приємну ситуацію, при купівлі житла на стадії будівництва, раджу вам притримуватись таких кроків:
1. Обрати місце чи район населеного пункту, в якому Ви би хотіли проживати;
2. Промоніторити всі пропозиції на ринку нерухомості в цьому районі: на стадії будівництва, здачі в експлуатацію, зданих об’єктів;
3. Перевірити інформацію по забудовниках тих об’єктів, які привернули Вашу увагу. Дізнатись про кількість зданих об’єктів в експлуатацію, репутацію, відгуки.
4. Прийти в офіс та взяти усі дозвільні документи на будівництво, договір, який Ви будете підписувати (зверніть увагу чи він укладається згідно з чинним законодавством), уточнити всі деталі та механізми, весь алгоритм за яким Ви будете діяти після підписання договору і до моменту отримання документів на право власності;
5. Відвідати будову. Звертайте увагу на товщину стін, якість будівництва, уточнюйте, що входить у вартість будівництва (котел, батареї, вікна, двері та інше). Якщо в забудовника є вже об’єкти, які він нещодавно здав – було б непогано їх відвідати для того, щоб побачити, як він облагороджує територію, наскільки вправно виконує обіцянки.
6. Порівняти всі «за» та «проти», визначитись з забудовником та об’єктом будівництва.
7. Підписати договір. Всі платежі здійснювати лише через банк, ніяких готівкових розрахунків!
8. Після отримання документів на право власності, зробити ремонт та щасливо в’їхати у свою домівку!

Чому вигідно купувати житло на стадії будівництва саме зараз:
1. Воно є значно дешевшим, ніж житло в зданому будинку;
2. Ви будете першим власником, ремонт, а часом і планування можна робити «під себе»;
3. Якщо брати в доларовому еквіваленті, то ціна 1 квадратного метра, на стадії будівництва, значно впала, якщо порівнювати з тим самим 2013 роком (наприклад у м. Львові, приблизно 1 000 дол. / 1 кв.м. в 2013, проти 500-600 дол. / 1 кв.м. в 2016 на таке ж житло);
4. Купити нерухомість на стадії будівництва – чудове капіталовкладення, адже після здачі будинку в експлуатацію, вартість зростає майже на 50% порівняно з початком будівництва;
5. Вклавши кошти в нерухомість Вам більше не потрібно переживати за кошти в банках чи за готівку вдома. Вкладання коштів в надійних забудовників, набагато прибутковіше, ніж депозит в банку!

Останні відео:
Прямий ефір на телеканалі ЗІК в програмі Дмитра Добродомова «Народний контроль» Як не стати жертвою «еліта-центрів», – де мене було запрошено як експерта з питань по купівлі квартир на стадії будівництва та новобудов.

Також стаття тут: Як не стати жертвою «еліта-центрів», – поради експертів

Купівля житла не є повсякденною справою. Рішення потрібно робити правильні та виважені. Звичайно, будь-який забудовник навіть найавторитетніший та найбагатший може зазнати краху, а найгірший за десятиліття все таки добудувати житло! Тому дотримуючись моїх порад, Ви зможете максимально мінімізувати можливість втрапити в халепу при купівлі житла на стадії будівництва.

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Як безпечно купити житло в новобудові чи на стадії будівництва!: Один коментар

  1. У мене знайомий купив квартиру в новобудові після того, як 3 місяців спостерігав за будівництвом по вебкамері на їхньому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *