Banner-Bulgari1

Що таке біометрія? Хто і як подає?

відбитки

З 23 червня 2015 року, українці зіткнулись ще з однією проблемою для відкриття шенгенських віз, адже з цього дня країни Шенгенської зони запровадили нову інформаційну систему ВІС.

ВІС – візова інформаційна система, система обмінну даними між країнами-членами Шенген зони. Головне завдання ВІС – це підвищення безпеки, полегшення перевірки документів та віз на зовнішньому кордоні.

Тепер, починаючи з 23 червня 2015 року, всім хто бажає отримати Шенгенську візу необхідно особисто з’явитись в консульство чи візовий центр для здачі біометричних даних, для нас це відбитки пальців та цифрова фотографія. Насправді, це не є дуже складна процедура, вам все підказують і показують в консульстві чи візовому центрі, куди підійти, що як зробити, просто тепер вам треба буде потратити трішки більше часу в візовій установі, а також на першу візу обов’язкова особиста подача документів, адже вам необхідно здати біометрію – це стосується тих, хто звик подавати документи без особистої присутності через туристичні агентства чи інші посередницькі установи.

Є і гарні новини в цьому нововведені, адже один раз здані відбитки і цифрове фото – це спокій на 5 років, тому що вони вносяться в систему ВІС і на наступну подачу документів на відкриття візи від будь-якої країни Шенген зони, вам вже не буде потрібно здавати біометричні дані, а якщо це буде й туристична віза, то за вас зможе подати документи туристична компанія, через яку ви будете їхати, без вашої присутності у візовій установі. Хоча, на сайтах консульств пише, що якщо у них будуть обґрунтовані сумніви щодо особи заявника, вони можуть збирати біометрику в межах цього періоду (раніше ніж за 5 років).

Хто не подає відбитки пальців:
1. Діти, молодші 12 років;
2. Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців. Однак, якщо є можливість зняти відбитки менше ніж 10 пальців, така процедура буде проведена;
3. Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та члени подружжя), якщо вони подорожують з офіційною метою.

Розчарування для тих, хто зробив собі біометричний паспорт та думає, що йому не потрібно буде здавати біометричних даних – адже відбитки пальців з біометричних паспортів отримує наша міграційна служба, а відбитки пальців з шенген віз – ВІС, отже власники біометричних паспортів подаються на візу на тих самих умовах, що і власники звичайних.

Також, якщо у вас вже є відкрита і діюча шенгенська віза до 23 червня 2015 року – вона залишається дійсною до виходу терміну дії.

Крім того, раджу вам завжди уважно перечитувати інформацію на сайті консульства чи візового центру тієї країни, візу якої ви бажаєте отримати, адже часто вони вносять невеличкі нюанси для заявників, але пам’ятайте, що нічого надзвичайно складного в отриманні візи немає, головне зібрати повний пакет документів і впевнено йти на подачу. Для вашої зручності, адреси візових центрів тут: Список візових центрів країн шенгенської зони в Україні.

Подорожуймо, адже ми цього варті!

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

 

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *