Banner-Bulgari1

ПОВНА ІНСТРУКЦІЯ ТА ПОРАДИ по безвізовому перетину кордону з країнами ЄС!

В ніч з 10-го на 11-те червня 2017 року, о 00:00 годині, для України сталася надзвичайно важлива подія – почав діяти безвізовий режим з країнами Шенген зони. Тобто тепер кожен українець, може забути про довжелезні електронні та реальні черги у візові центри, про збір стосів документів, про планування відпочинку за довго до нього. Тепер ми зможемо вільно подорожувати Європою.

Але чи все так легко і просто, давайте розглянемо в статті, що необхідно мати і знати для безперешкодного перетину кордону і подорожей країнами ЄС.

Біометричний паспорт.

Фото 1

Без біометричного паспорту, перетин кордону з країнами Шенген зони – не можливий! Це є основною умовою безвізових подорожей. Тому першим ділом необхідно оформити собі такий документ в будь-якому підрозділі Державної міграційної служби України або в деяких Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), або в додаткових платних сервісах чи центрах виготовлення паспортів.

Чим відрізняється біометричний паспорт від звичайного закордонного паспорта старого зразка? В біометричному наявний електронний чіп, на якому записані електронна фотографія, відбитки пальців та підпис власника. Біометричний паспорт дійсний 10 років.

Щодо біометричного паспорту для дітей. Він може бути виготовленним відразу на наступний день після народження 😉 До 12 років дітки не подають відбитки пальців – лише електронне фото; З 12 до 14 років, подають відбитки пальців лише за дозволом батьків + електронне фото; з 14 до 16 років крім відбитків пальців та електронного фото – ще обов’язково додається електронний підпис (також в цьому випадку після 14-ти років в дитини має бути внутрішній паспорт ID-карта). Документи на ці паспорти подаються батьками і такі біометричні паспорти дійсні 4 роки. Всі діти до 16 років подорожують з обома батьками (не треба дозволів), з одним з батьків (необхідний нотаріально завірений дозвіл іншого з батьків), з довіреною особою (необхідний нотаріально завірений дозвіл обидвох) батьків.

Після 16 років, діти самостійно подають документи на виготовлення біометричного паспорту, вимоги такі як і для дорослих, а також такий паспорт дійсний вже 10 років. Діти після 16-ти років подорожують самостійно, без будь-яких дозволів.

Візуально, основна відмінність між біометричним та закордонним паспортом старого зразка – це наявність на обкладинці під написом ПАСПОРТ УКРАЇНА – значка у вигляді чіпа, як на фото 1.

Щоб Вас пропустили по біометричному паспорті за кордон, термін його дії, не повинен закінчуватися ще 3 місяці після запланованої дати повернення додому в Україну.


Ось і все, на цьому список офіційних документів – закінчився – Вам для перетину кордону дійсно необхідний в першу чергу лише біометричний паспорт! Проте, додатково Вас ще можуть запитати, про:

  1. Мету та умови перебування в країнах Шенген зони. Вам необхідно чітко пояснити, чому Ви їдете в те чи інше місце, чим Ви там будете займатись і де будете проживати (за умови подорожі більше одного дня). Тобто якщо у Вас буде зворотній квиток, заброньоване проживання, з підтвердженням на руках, або ви будете точно знати свій маршрут – це значно полегшить Ваші шанси на безперешкодний перетин кордону з ЄС.
  2. Медичне страхування. Зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу – 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 €. Дуже часто за страхування і поліс навіть не питаються, але обов’язково застрахуйте себе, бо подорожі річ не передбачувана, а 150-200 грн. можуть врятувати Вам життя та зекономити кругленьку суму.
  3. Наявність достатньої суми коштів для перебування в Європейському Союзі, в залежності від запланованих днів перебування.

Для полегшення розрахунків, наводимо нижче рекомендовані суми для кожної країни окремо:
Австрія – сума визначається індивідуально до кожного подорожуючого, але +- в середніх межах по Європі.
Бельгія – 45 EUR на добу, якщо Ви зупиняєтесь в знайомих/родичів;
95 EUR на добу, якщо Ви зупиняєтесь в готелі.
Болгарія – 50 EUR за добу;
500 EUR за весь період проживання.
Хорватія – 100 EUR за добу;
50 EUR за добу, якщо є документи, що підтверджують, що Ви вже оплатили житло чи інші витрати, які можуть Вас чекати під час подорожі.
Кіпр – сума визначається індивідуально до кожного подорожуючого, але +- в середніх межах по Європі.
Чехія – 40 EUR за добу, якщо Ви проживаєте менше 30 днів;
Якщо плануєте перебувати більше 30 днів – 15×2020 крон (або 80 EUR), тобто близько 600 EUR протягом першого місяця, плюс додаткові 2×2020 (= 80 EUR) для будь-якого додаткового місяця – для проживання більше 30 днів – орієнтовно 1200 EUR на місяць.
Німеччина – 45 EUR на добу.
Данія – 350 датських крон на добу (орієнтовно 50 EUR).
Естонія – 86 EUR на добу.
Греція – 50 EUR на добу дорослим;
25 EUR на добу неповнолітнім;
300 EUR  – якщо Ви будете знаходитись в Греції не менше 5 днів.
Фінляндія – сума визначається індивідуально до кожного подорожуючого, орієнтовно 30 EUR на добу. Крім того бажано вже мати оплачене бронювання чи квитки на подорож.
Франція – 65 EUR на добу;
32,50 EUR на добу – якщо Ви підтвердете, що маєте де зупинитись (лист від приймаючої сторони або оплачене бронювання готелю);
120 EUR на добу – якщо Ви не можете підтвердити, що маєте де зупинитись.
Угорщина – 100 угорських форинтів на добу (3-4 EUR).
Ісландія – 4000 ісландських крон на добу (орієнтовно 35 EUR);
20 000 ісландських крон необхідно мати при собі при в’їзді (орієнтовно 175-180 EUR).
Іспанія – 66,52 EUR на добу, але не менше 598,68 EUR за весь період перебування в країні.
Італія – 269,60 EUR – якщо подорож від 1 до 5 днів.
Латвія – 14 EUR на добу.
Ліхтеншейн – 100 швейцарських франків (орієнтовно 95 EUR);
30 швейцарських франків (орієнтовно 30 EUR) – за наявності діючого студентського квитка.
Литва – 40 EUR за добу – для перебування до 5 днів.
Люксембург – сума визначається індивідуально до кожного подорожуючого, але +- в середніх межах по Європі.
Мальта – 48 EUR за добу.
Нідерланди – 34 EUR за добу.
Норвегія – в залежності від індивідуальних випадків, але достатньо було б 500 норвезьких крон на добу (орієнтовно 55 EUR).
Польща – 300 злотих (близько 75 EUR), щоб в’їхати до 3-х днів;
по 100 злотих на добу (біля 25 EUR), якщо плануєте перебувати більше 3-х днів.
Португалія – 75 EUR при в’їзді + 40 EUR на кожен день перебування.
Румунія – 50 EUR на добу, але не менше 500 EUR за весь період перебування в країні.
Словаччина – 56 EUR на добу.
Словенія – 70 EUR на добу для дорослого;
35 EUR на добу для неповнолітнього, який подорожує з батьками.
Швеція – 450 шведських крон на добу (приблизно 50 EUR).
Швейцарія – 100 швейцарських франків (орієнтовно 95 EUR);
30 швейцарських франків (орієнтовно 30 EUR) – за наявності діючого студентського квитка.

Інформацію взято з: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/documents/policies/borders-and-visas/schengen/docs/reference_amounts_table_en.pdf

Також, якщо у Вас інша мета поїздки ніж приватні подорожі, то:
– для бізнесу, відряджень, участь в релігійних, наукових, політичних, культурних чи спортивних заходах – необхідно мати при собі: запрошення або інший документ, що підтверджує ділові зв’язки; квиток на виставу, концерт, виставку тощо;
– для навчання – необхідно мати при собі: документ, що підтверджує реєстрацію чи зарахування до навчального закладу; студентський квиток;

Якщо Ви подорожуєте з туристичними фірмами (автобусний чи авіа-тур), то Вам взагалі немає за що переживати, адже вони, як правило, займаються усіма документами і підтвердженнями (проживання, проїзд, трансфери, харчування тощо).

Якщо подорожуємо на авто – не забуваємо за “зелену карту” (вона є обов’язковою), а також за інші не менш важливі нюанси, що можуть вплинути на Вашу мандрівку та перетин кордону. Про це можна почитати тут: Що потрібно знати для подорожі за кордон на автомобілі.

Чому можуть відмовити у в’їзді в ЄС?
– Відсутність діючого проїзного документу, візи (для паспортів старого зразка), посвідки на проживання в одній з країн ЄС, “зеленої карти” (якщо подорожуєте на авто);
– Ви не зможете чітко обґрунтувати мету, причини та умови поїздки і перебування;
– Відсутність достатньої суми коштів в подорожуючого (вище наводились рекомендовані суми для кожної з країн ЄС);
– Якщо подорожуючий винний у скоєні злочину на території ЄС або є підстави вважати, що він вчинив або має намір вчинити кримінальний злочин; може загрожувати внутрішній безпеці, міжнародним відносинам, громадському порядку;
– Якщо мандрівник вже раніше був депортований з ЄС, а термін заборони в’їзду ще діє.

Також не забувайте, що по безвізовому в’їзді заборонено:
– Працювати в ЄС;
– Знаходитись на території Шенгенської зони більше 90 днів, протягом кожних 180 днів.

Отже, резюмуючи все вище написане, вже зараз, коли діє безвізовий режим, наші громадяни активно їздять та спробували на собі перетин кордону, можна зробити висновки, що він дійсно полегшує процедуру потрапляння в країни ЄС. Адже перетин кордону на практиці виглядає так само, як і виглядав коли ми їздили з візами, проте тепер не має необхідності відкривати саму візу (реєструватись у візові центри через посередників, збирати стоси документів, виписок, довідок, фото, відпрошуватись з роботи та їздити на подачу документів в інші міста і т.п.). А всі додаткові документи чи підтвердження мети подорожі, що може у Вас запитати митник у Вас могли, та часом і питали, коли ще діяв візовий режим! Тому потрапити в Європу тепер ще легше!

Подорожуймо, адже ми цього варті! 😉

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

ПОВНА ІНСТРУКЦІЯ ТА ПОРАДИ по безвізовому перетину кордону з країнами ЄС!: 3 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *