Banner-Bulgari1

Дорожні чеки, де купити? Чим замінити довідку з банку?

ДЧ

Для виготовлення шенгенської візи, візові центри чи посольства вимагають певні документи, що підтверджують наявність власних фінансових коштів, тобто Вам необхідно довести свою фінансову спроможність для отримання візи чи поїздки в Шенген зону.

Окремим посольствам достатньо довідки з банку про наявність відкритого рахунку з певним залишком коштів, дехто вимагає таку ж довідку, але з рухом коштів по цьому рахунку за деякий проміжок часу, інші вимагають, до тих же документів, ще й копію картки. Але що ж робити, якщо для прикладу, Ви не працюєте або отримуєте кошти в касі підприємства, або банально у вас немає і ніколи не було відкритих рахунків в банку?

В посольствах, у візових центрах, туристичних фірмах на заміну таких документів часто вимагають дорожні чеки або, як їх ще називають, тревел чеки. Теоретично все виглядає не погано, тому давайте пройдемось по теорії, що воно таке цей «тревел чек» і як це працює?

Що таке дорожній («тревел») чек? Дорожній чек – це платіжний документ, який використовується як засіб міжнародних розрахунків. Принцип його дії дуже простий: Ви купуєте «тревел» чек в одному з банків, а тоді спокійно можете обміняти його в банках за кордоном на готівку, або навіть оплатити ним товари чи послуги, за умови, що таке можливо в даному регіоні чи країні. В плані ліквідності, тобто як швидко його можна обміняти на готівку чи купити щось за нього, дорожній чек не дуже зручний фінансовий інструмент, адже Вам необхідно шукати пункти обміну чи підприємства, що працюють з даними чеками. Проте, в плані надійності, можна сказати, що це старий та перевірений спосіб, котрий набагато надійніший ніж готівка, яку можна загубити, яку можуть вкрасти, чи банківська картка, якою також легко можуть скористатись зловмисники. Адже, дорожній чек, має вигляд папірця з Вашими даними, даними компанії емітента та місце для двох підписів. Перший підпис Ви ставите при купівлі чеків, другий при розрахунку чи обміні його на валюту. Крім того, якщо Ви його загубите, чи Вас пограбують, «тревел» чек завжди можна відновити в найближчому банку чи компанії, що займається їх випуском чи реалізацією. Найбільш відомі компанії, що займаються випуском дорожніх чеків є:
– American Express (чеки American Express, CitiCorp);
– Travelex (чеки Visa Interpayment, Thomas Cook Mastercard).

Але… є одне але…

В пошуках дорожніх чеків, ми обдзвонили та обходили безліч банків, що працюють в Україні. І дійшли висновку, що отримати готівку по «тревел» чеках (які Ви привезли з-за кордону чи залишились у Вас з минулих поїздок) ще можливо, а от продажем дорожніх чеків не займається жоден з банків. Така тенденція вже з 2014 року. Не відомо чи компанії емітенти самі пішли з нашого ринку, чи банкам просто стало не вигідно з ними працювати, чи тут якісь інші інтереси. От наприклад, в момент росту курсу долара чи євро, коли валюту офіційно було не реально дістати, якби Ви купили дорожній чек, наприклад, на суму 100, 200, 1000 доларів, цей чек би і через 10-20 років також би вартував таку ж суму в доларах, таким чином можна було б врятувати свою готівку від знецінення гривні.

Так чи інакше, посольства, консульства, візові центри і надалі вимагають в якості доведення фінансової спроможності для відкриття візи, дорожні чеки, як єдину альтернативу банківським рахункам, вперто не помічаючи проблеми, що їх фізично не реально офіційно дістати в Україні.

То що ж робити?

Єдиний вихід, який може допомогти Вам долучити фінансові гарантії до Вашого пакету документів на візу – це спонсорство!

Більшість візових структур (консульство, посольство чи візовий центр) дозволяють оформити спонсорство (даний спосіб зараз діє на 100% у візовому центрі Польщі), – це оригінал листа-спонсорування, в якому йдеться про те, що певна людина виступає для Вас спонсором, а також його довідка з банку про залишок на рахунку + виписка про рух коштів за останні 6 місяців. Ці папери Ви підкріпляєте до свого пакету документів на відкриття візи.

Спонсором може виступити виключно родич першої лінії, культурна або спортивна організація (якщо Ви відкриваєте «культурну» візу і їдете в шенгенську зону від спортивної чи культурної організації).

Родичі першої лінії – це батьки, члени подружжя, діти, дідусь/бабуся, внуки. Спонсор пише від руки заяву про те, що заявник знаходиться на утриманні спонсора та ставить свій підпис; додатково до цієї заяви слід долучити документи, які підтверджують родинні зв’язки заявника зі спонсором (оригінали та копії), та виписку з банку про рух коштів на рахунку спонсора за останні 6 місяців (мінімум 3 місяці) з мокрими печатками/штампами банку та підписом працівника банку. Заява про спонсорство пишеться в довільній формі.

Тепер, все, що Вам необхідно, це згадати і подумати, хто з Ваших родичів першої лінії (батьки, члени подружжя, діти, дідусь/бабуся, внуки) має рахунок в банку. Думаю, таких, в кого нікого з таких немає, відсотків 10%, а то й менше. Адже зараз без банків практично не реально. До таких рахунків відносяться всі рахунки в банку, крім депозитних чи кредитних.

Згадуйте, хто з Ваших дідусів чи бабусь (дай їм Бог міцного здоров’я) отримує пенсію на рахунок Ощадбанку (чи в будь-якому іншому), дружина отримує допомогу при народженні дитини, мама чи тато – заробітну плату, дитина – стипендію в навчальному закладі, чи звичайна «картка для виплат» Приватбанку, одного з родичів першої лінії – може стати Вашим рятівником. Все, що потрібно – рух коштів і залишок, який Ви можете власноручно внести на рахунок, а після отримання візи зняти 😉

Подорожуймо, адже ми цього варті!

Щоб не пропустити найсвіжішу інформацію по даній темі і не тільки – введіть Вашу e-mail адресу:

Поділіться з друзями

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal

Дорожні чеки, де купити? Чим замінити довідку з банку?: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *